Kalendář akcí na Vánoční výstavě 2017

Předvádění na výstavě je otevřeno pro všechny, kteří ovládají některé z tradičních řemesel. Stejně tak muzicírovat mohou přijít rozličné kapely a sbory, jejichž tvorba se točí kolem vánoc a lidových tradic. V případě zájmu o předvádění, nebo muzicírování, nás kontaktujte. Určitě se nějak dohodneme.

« Předchozí Prosinec 2017 Další »
PO ÚT ST ČT SO NE
        1
* Řezbářské nože.
Řezbářské nože.
Čas: 00:00
Dlouho očekávaný řezbář ze Šumavy, Zdeněk Liberda, přiveze své speciální nože.
2
* Řezbářské nože.
Řezbářské nože.
Čas: 00:00
Dlouho očekávaný řezbář ze Šumavy, Zdeněk Liberda, přiveze své speciální nože.

* Rozdělávání ohně.
Rozdělávání ohně.
Čas: 11:00
Jan Jirka předvede rozdělávání ohně třením dřev v době 11 oo až 15 oo.
3
* Krajkářky.
Krajkářky.
Čas: 00:00
Krajkářky předvedou paličkování krajek a tenerifky.

* Řezbářské nože.
Řezbářské nože.
Čas: 00:00
Dlouho očekávaný řezbář ze Šumavy, Zdeněk Liberda, přiveze své speciální nože.

* Vivat Flauto a Fenix.
Vivat Flauto a Fenix.
Čas: 13:00
Soubor fléten Vivat Flauto a pěvecký sbor Fénix zahraje a zazpívá koledy a písně Adama Michny z Otradovic.
4 5
* Tvorba hraček.
Tvorba hraček.
Čas: 00:00
Dana Cerhanová předvede tvorbu hraček z přírodních materiálů.

* Pražský řezbář.
Pražský řezbář.
Čas: 00:00
Pepa Chrpa, řezbář z Prahy, předvede řezbářské řemeslo.

* Voňaví františci.
Voňaví františci.
Čas: 13:00
Pavel Matějka předvede tvorbu vánočních františků v době od 13 oo do 15 oo hod.
6
* Tvorba hraček.
Tvorba hraček.
Čas: 00:00
Dana Cerhanová předvede tvorbu hraček z přírodních materiálů.

* Rozdělávání ohně.
Rozdělávání ohně.
Čas: 16:00
Jan Jirka předvede rozdělávání ohně třením dřev v době 16 oo až 17 oo.
7
* Přijedou řezbáři.
Přijedou řezbáři.
Čas: 00:00
Kouzlo řezbářské tvorby předvedou J. Rychnovský a B. Šilar se synem Bedřichem.

* Zdobení perníku.
Zdobení perníku.
Čas: 11:00
Marie Stará předvede zdobení perníku v době od 11:00 do 17:00.
8
* Přijedou řezbáři.
Přijedou řezbáři.
Čas: 00:00
Kouzlo řezbářské tvorby předvedou J. Rychnovský, V. Doubal a B. Šilar se synem Bedřichem.

* Paličkování.
Paličkování.
Čas: 00:00
Baby z Čech i Moravy předvedou koncert pro několik párů rukou a bukových paliček, o přízi nemluvě.

* Tvorba hraček.
Tvorba hraček.
Čas: 00:00
Dana Cerhanová předvede tvorbu hraček z přírodních materiálů.

* Voňaví františci.
Voňaví františci.
Čas: 09:30
Pavel Matějka předvede tvorbu vánočních františků v době od 9 30 do 11 30 hod.

* Zdobení perníku.
Zdobení perníku.
Čas: 10:00
Marie Stará předvede zdobení perníku v době od 10:00 do 15:00.
9
* Tvorba hraček.
Tvorba hraček.
Čas: 00:00
Dana Cerhanová předvede tvorbu hraček z přírodních materiálů.

* Přijedou řezbáři.
Přijedou řezbáři.
Čas: 00:00
Kouzlo řezbářské tvorby předvedou J. Rychnovský, V. Doubal a B. Šilar se synem Bedřichem.
10
* Krajkářky.
Krajkářky.
Čas: 00:00
Krajkářky z Prahy předvedou kouzla při tvorbě krajek.
11
* Krajkářky.
Krajkářky.
Čas: 00:00
Krajkářky předvedou paličkování, drhání a práci se slámou.
12
* Tvorba hraček.
Tvorba hraček.
Čas: 00:00
Dana Cerhanová předvede tvorbu hraček z přírodních materiálů.
13
* Tvorba hraček.
Tvorba hraček.
Čas: 00:00
Dana Cerhanová předvede tvorbu hraček z přírodních materiálů.

* Koledy.
Koledy.
Čas: 11:00
Komorní sbor AKAU zazpívá vánoční písně a koledy.

* Zpívání koled.
Zpívání koled.
Čas: 17:00
Dobrovyly zazpívají koledy neznámé i známé.
14 15
* Tvorba hraček.
Tvorba hraček.
Čas: 00:00
Dana Cerhanová předvede tvorbu hraček z přírodních materiálů.

* Zpívání koled a jiných písní.
Zpívání koled a jiných písní.
Čas: 10:30
Zazpívají studentky SOPŠ Praha 6
16
* Orobinec.
Orobinec.
Čas: 00:00
Iveta Dandová předvede tvorbu z orobince.

* Rozdělávání ohně
Rozdělávání ohně
Čas: 00:00
Albert Minář Hrom předvede prastaré způsoby rozdělávání ohně

* Krajkářky.
Krajkářky.
Čas: 00:00
Krajkářky předvedou paličkování krajek a tenerifky.

* Ochutnávky pučálky
Ochutnávky pučálky
Čas: 00:00

* Tvorba hraček.
Tvorba hraček.
Čas: 00:00
Dana Cerhanová předvede tvorbu hraček z přírodních materiálů.

* Rozdělávání ohně.
Rozdělávání ohně.
Čas: 11:00
Jan Jirka předvede rozdělávání ohně třením dřev v době 11 oo až 15 oo.

* Nesem vám noviny.
Nesem vám noviny.
Čas: 16:30
Marie a Jaromír s doprovodem houslí a kytary zahrají, zazpívají a zakoledují.
17
* Rozdělávání ohně
Rozdělávání ohně
Čas: 00:00
Albert Minář Hrom předvede prastaré způsoby rozdělávání ohně

* Ochutnávky muziky
Ochutnávky muziky
Čas: 00:00

* Renesanční hudba.
Renesanční hudba.
Čas: 10:30
Soubor Villanella zahraje renesanční hudbu.

* Muzikanti z Dobříše
Muzikanti z Dobříše
Čas: 13:30
Muzikanti z Dobříše zazpívají koledy.
18
* Osminka zazpívá koledy.
Osminka zazpívá koledy.
Čas: 17:00
Děti z Prahy 8 zazpívají a zahrají koledy.
19
* Krajkářky.
Krajkářky.
Čas: 00:00
Krajkářky předvedou paličkování krajek a tenerifky.
20
* Rozdělávání ohně.
Rozdělávání ohně.
Čas: 16:00
Jan Jirka předvede rozdělávání ohně třením dřev v době 16 oo až 17 oo.
21
* Tvorba hraček.
Tvorba hraček.
Čas: 00:00
Dana Cerhanová předvede tvorbu hraček z přírodních materiálů.

* Přijďte si zazpívat koledy.
Přijďte si zazpívat koledy.
Čas: 16:30
Koledy si zapějeme se spontanním sdružením muzikantů.
22
* Tvorba hraček.
Tvorba hraček.
Čas: 00:00
Dana Cerhanová předvede tvorbu hraček z přírodních materiálů.

* Hudební skupina Fénix.
Hudební skupina Fénix.
Čas: 16:45
Naši dobří přátelé, většinou novináři, zahrají vánoční písně a koledy.
23
* Ochutnávka muziky - staročeský pokrm
Ochutnávka muziky - staročeský pokrm
Čas: 00:00

* Tvorba hraček.
Tvorba hraček.
Čas: 00:00
Dana Cerhanová předvede tvorbu hraček z přírodních materiálů.
24
* Tvorba hraček.
Tvorba hraček.
Čas: 00:00
Dana Cerhanová předvede tvorbu hraček z přírodních materiálů.

* Ochutnávka muziky - staročeský pokrm
Ochutnávka muziky - staročeský pokrm
Čas: 00:00

* Přijďte si zazpívat koledy.
Přijďte si zazpívat koledy.
Čas: 11:30
Koledy si zapějeme se spontanním sdružením muzikantů.
25 26
* Tvorba hraček.
Tvorba hraček.
Čas: 00:00
Dana Cerhanová předvede tvorbu hraček z přírodních materiálů.

* Krajkářky.
Krajkářky.
Čas: 00:00
Krajkářky předvedou paličkování krajek.
27 28
* Tvorba hraček.
Tvorba hraček.
Čas: 00:00
Dana Cerhanová předvede tvorbu hraček z přírodních materiálů.
29
* Zpívání na výstavě.
Zpívání na výstavě.
Čas: 15:00
Společenství CANTIO zazpívá vánoční písně.
30
* Rozdělávání ohně.
Rozdělávání ohně.
Čas: 11:00
Jan Jirka předvede rozdělávání ohně třením dřev v době 11 oo až 15 oo.
31
* Krajkářky.
Krajkářky.
Čas: 00:00
Krajkářky předvedou paličkování krajek.