Betlémy v betlémské kapli – Jak se kdysi vařilo – 2017

Termín: 25.11.2017 až 2.1.2018

Místo konání: Podzemní prostory Betlémské kapli v Praze

Časový harmonogram výstavy

zahájení instalace 27.10.2017
vernisáž výstavy  -  Betlémská kaple 24.11.2017 v 16:30 hod
otevření výstavy 25.11.2017 v 9:00 hod
otvírací doba denně 9:00 – 18:00 hod
24.12. a  31.12.2017 9:00 – 14:00 hod
25.12.2017 a 1.1. 2018 13:00 – 18:00 hod
uzavření výstavy 2.1.2018 v 18:00 hod
ukončení likvidace 12.1.2018

Průvodní text

Již v dobách předkřesťanských, kdy lidé koncem roku slavili zimní slunovrat, bylo pořádání „hostin“ součástí těchto oslav, a je tomu tak až do dnešních dní. I když se předmět oslav poněkud změnil, Vánoce a „hodování“ patří neodmyslitelně k sobě.

Na letošní výstavě bychom chtěli ukázat, jak se vaření vlastně vyvíjelo. Začneme opékáním masa na otevřeném ohni, pokračovat budeme vařením pomocí kumháru, dýmnou jizbou s otevřeným ohněm a dýmníky, černou kuchyní a přes pec se dostaneme ke kachlovým sporákům. Pokusíme se předvést i vývoj vybavení kuchyní. Ukážeme nádoby na vaření i pomůcky, které usnadňovaly přípravu pokrmů. Řada z nich se nakonec neprosadila, svým vzhledem dnes působí bizardně, a co do své funkce až záhadně. O to více ale mohou být jako exponáty přitažlivé.

Dále bychom chtěli poukázat na rozmanitost vánočních pokrmů. Návštěvníky výstavy chceme seznámit s klasikou vánoční kuchyně: černý kuba, muzika, hubník, peřinky, jahelník, pučálka, kapr načerno, kapr namodro a pod. Vyhnout se přitom nemůžeme ani našemu nejuniverzálnějšímu rituálu sdílenému napříč populací v celé naší republice, štědrovečernímu pojídání smaženého kapra a bramborového salátu. Historie tohoto obyčeje je přitom relativně krátká. Zmíníme se také o velmi rozmanité věštební symbolice různých potravin, která se částečně dochovala až do dnešní doby.

Během výstavy počítáme s tím, že v některých dnech budeme návštěvníkům podávat staré vánoční pokrmy, jako jsou kuba, muzika, pučálka, hubník a pod.

S touto tématikou souvisí též vývoj rozdělávání ohně. Pokusíme se návštěvníky seznámit s principy zapalování ohně třením a křesáním. Ukážeme nejrůznější pomůcky, kterých bylo zapotřebí k rozdělání ohně – křesadla, práchno, troud, troudník a zápalky.

Počítáme také s ukázkou vývoje umělých zdrojů světla – otevřený oheň, krbeček, louče a

Velkou pozornost budeme věnovat perníkům, ať to budou perníky na jídlo, dekorativní, nebo na hraní (tzv. „drůbežky“). Vystaveny budou i různé druhy perníkového koření a perníkových forem. A samozřejmě nezapomeneme ani na vánoční cukroví, jehož příprava je i v současnosti jedním z dominantních vánočních zvyků.

Svůj prostor na výstavě dostanou také bylinky, které jsou nedílnou součástí staré kuchyně. Prezentovat je chceme i tak, jak je dnes lidé většinou neznají.

Na výstavě nebudou samozřejmě chybět ani betlémy. Opět budou vystaveny betlémy ze všech možných materiálů. Rádi bychom letos ukázali více betlémů z různých těst: slaného, vizovického, perníkového, kynutého, chlebového (tzv. příbramští chlebáčci) a pod. Nezapomeneme ani na betlémy z bílkového sněhu, marcipánu nebo sušených plodů.

Ke kuchyním neodmyslitelně patří také pálení vonných látek, vykuřování bylinkami, dnes purpura a vánoční františci.

Na výstavě opět budou předvádět své řemeslo nejrůznější lidoví tvůrci – řezbáři, krajkářky, dráteníci, košíkáři a pod. Vedle ochutnávek starých vánočních pokrmů počítáme i s ukázkami zdobení perníků, tvorby marcipánových figurek a sněhových řetězů.

Nezapomeneme ani na děti, vedle vždy velmi oblíbeného pískoviště chystáme i další zábavné prvky – kostkoviště a kuličkopád. Výstava se opět uskuteční v podzemních prostorách Betlémské kaple, Betlémské náměstí 4, Praha 1.

ukončení likvidace