DVD – Betlémy v Betlémské kapli – Vánoční muzicírování – 2008

V tomto roce jsme se zaměřili na muzicírování, tedy předně zpívání koled. DVD obsahuje tři hlavní části. V popisu DVD najdete i mnoho obrázků, dokumentujících obsah tohoto disku.Titulek - Ukázka DVD - 2008

  • Vernisáž výstavy – od počátku pořádání vánočních výstav byla tento rok vernisáž určitě nejhonosnější a nejpovedenější. Koledy zapěly hned tři kapely – Malá česká muzika Jiřího pospíšila, Slovácký krúžek v Praze a Skupina Ledňák. Mluveným slovem přispěli Pavel Jurkovič a František Novotný. Pavel Jurkovič se sám aktivně zabýval a zabývá sbíráním i prezentací tradičních českých koled, takže se jednalo o člověka z nejpovolanějších. František Novotný se údajně na naše výstavy chodí „nabíjet“. Na vernisáži se snažil předávat svou radost z výstavy i všem přítomným. Celou vernisáží pak provázel Blahoslav Lukavec a Jiří Kubec.
  • Prohlídka výstavy – výstavou nás provedl Blahoslav Lukavec. Kromě exponátů se podařilo natočit při práci i mnoho předvádějících umělců. Například mladou řezbářku Janu Rejmanovou, mistra houslaře Richarda Oppelta, Milenu Benešovou při výrobě ozdob z šustí, či skupinku krajkářek na krajkářském symposiu.
  • Třešnička na dortu - Tetina Fanulka Šestáková z Mysločovic – natáčecí tým se vydal až do Mysločovic u Zlína, aby natočil rozhovor s „pohádkovou babičkou“ Fanulkou Šestákovou. Fanulka nám nejen předvede výrobu Drůbežek, téměř zapomenuté techniky výroby figurek a ozdob z těsta, ale předně z jejich úst uslyšíme rozličné vánoční povídačky a říkačky, včetně její autorské Hanácké koledy (text této koledy, včetně zvukového záznamu, najdete u popisu Fanulčina vystřihovacího betlému). Fanulka Šestáková se hrdinně snaží udržet nejen v Mysločovicích zájem o zvyky a tradice, včetně lidové slovesnosti. Natočení tohoto DVD Fanulce snad může v této snaze pomoci.

Blíže k výstavě v sekci VýstavyBetlémy v Betlémské kapli – vánoční muzicírování – 2008

Cena: 80 Kč
Kameraman: Vladislav Veselý
Režie: Janka Veselá
Hudba: Malá česká muzika Jiřího Pospíšila, Slovácký krúžek v Praze, Skupina Ledňák
Zvuk: Libor Štěrba
Osvětlovač: Žofia Špačková
Formát: DVD (-R)
Stopáž: 81 min
Video: MPEG-2, 16:9
Audio: Dolby Digital 2.0

Ukázky z DVD

Objednávky : V případě zájmu pište na obchudek@vanocnivystava.cz.