Vánoce v lese - 2005

Místo konání: palác pánů Hrzánů z Harrasova v Celetné 12

Občas jako pořadatelé výstavy žehráme, že se musíme stále stěhovat. Výstavní síň v České spořitelně jsme však opustili dobrovolně, protože jsme měli obavy, že již nevymyslíme nic nového. Proto jsme sáhli po prostorách, o kterých jsme roky věděli, ale nikdy jsme neměli odvahu se do nich pustit.
V paláci pánů Hrzánů z Harrasova jsou úžasné podzemní prostory, v kterých byl kdysi vyhlášený rokový klub a i drogové doupě. Prostory jsme museli nejdříve prostory dva měsíce vyklízet, ničili jsme plísně a pokoušeli se obnovit přirozené odvětrání prostor. Vše se nakonec podařilo a hluboko pod Celetnou ulicí vznikl kus lesa s hájovnou, vcelku velký rybník s potůčkem a mlýnským kolem. Funkční mlýnské kolo na výstavu vyrobil Jiří Nohejl za vydatné pomoci spoluautora těchto výstav Jiřího Kubce. Hlavními exponáty byly betlémy a vánoční dekorace vyrobené z přírodních materiálů, různých plodů, semen, ořechů, sušených rostlin apod.

Poprvé na výstavě vystavuje řezbář Jan Kudrna z obce Brandov v Krušných Horách, Jaroslav Frencl z Volyně, po letech se se svým betlémem vrací na výstavu pan Jaroslav Liska z Pardubic a také Naďa Kotrčová.