Vánoce v kuchyni - 2004

Místo konání: výstavní síni České spořitelny, Rytířská 29, Praha 1.

V tomto roce se konečně dočkali milovníci české vánoční kuchyně. Ještě jednou jsme výstavu připravili ve výstavní síni České spořitelny v Rytířské ulici. Slavnostní a rituální pokrmy patří k vánočním svátkům již od nepaměti , a tak jsme se pokusili nepatrně zmapovat tuto oblast. Vystaveno bylo mnoho nejrůznějšího cukroví, pokrmů a rozličného náčiní, které do kuchyně patří.

Jednalo se o výstavu, na které se snad nejvíce podařilo navodit  atmosféru starých českých vánoc. Vystaveny byly i nejrůznější vánoční dekorace (vrkoč, třezolka, svět, zahrádka, ježek, polaz atd.), které s potravinami vždy nějak souvisely. Na výstavě se několikrát uskutečnily ochutnávky prastarých tradičních vánočních jídel, jako je vánoční kuba, muzika, pučálka, jahelník, hubník apod. Kapr se salátem jsou sice dnes nejrozšířenějším štědrovečerním jídlem, ale historicky až  téměř současné.

Mnoho betlémů bylo provedeno z různých těst: k již dříve vystavujícím skvělým perníkářkám se přidala úžasným betlémem Julie Chadimová ze Strakonic, úžasné dekorace z kynutého těsta nám poslala z Českých Budějovic paní Ivana Stará. Nechyběly samozřejmě ani betlémy a dekorace z materiálů, které s kuchyní nesouvisí. Na výstavě byl také vystaven dřevěný model betlému, který hodlali Jana Rejmanová a Bartoloměj Štěrba vytvořit v nadživotní velikosti z pískovce. Na této výstavě byl zatím vystaven „pouze“ Ježíšek, který vážil 750kg. Celý betlém mohli návštěvníci vidět až v roce 2007 v Betlémské kapli.

K řezbářskému symposiu se přidalo ještě symposium krajkářské.  K výstavě jsme také vydali útlou knížečku, kterou pro nás skvěle napsala Kamila Skopová, a dala ji výstižný název Vánoční svátky o století zpátky.